Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní příměstské tábory

27. 2. 2018

Zprávy z tábora

Tanečně pohybový tábor

Pondělí:

Dnes jsme se seznamovali za pomoci seznamovací hry. Dopoledne probíhal 1. trénink s Terkou a naučení 1. sestavy. Děti si vytvořily kmeny a vyrobily si vlajky.

Odpoledne na děti čekala dráha-běh s obětním kamenem, 2. trénink s Verčou a čas na nácvik závěrečného tance ve skupinkách.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_tanecne-pohybovy/pondeli/

Úterý:

Ráno jsme začali rozcvičkou a poté následovala soutěž ve skupinkách-přepis básničky.

Dopoledne děti stihly 3. trénink s Verčou a soutěž v kreslení pověsti.

Po obědě děti absolvovaly odpolední trénink s Terkou a poté venkovní  štafety v jízdě na nafukovacích zvířatech.

A pak už jen zbývalo trochu času na nácvik závěrečného tance.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_tanecne-pohybovy/utery/

Středa:

Dnes jsme s dětmi měli rozcvičku v sále a skákali jsme přes švihadla. Potom jsme měli trénink s Terkou, kdy jsme nacvičovali sestavu a ta nám opravdu šla. Po svačině jsme každý sám za sebe běžel džunglí na čas a přitom jsme plnili různé úkoly. Dnes jsme měli i oddechový čas a volnou zábavu, abychom si uprostřed týdne trochu odpočinuli. Chvilku jsme dopoledne ještě trénovali kmenový tanec a pak jsme šli na oběd. Po obědě nám unesli vůdce kmene a ostatní členové ho museli vysvobodit skrz síť jedovatých lián. Vůdce kmene dostal indicii pro závěrečnou hru. Po hře jsme si vyrobili šamanské masky a následně trénovali poslední sestavu s Verčou. Poslední hodinku jsme dnes trávili na zahradě. Rodiče se mohou v pátek od 15:30 přijít podívat na závěrečný tanec.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_tanecne-pohybovy/streda/

Čtvrtek:

Dnešní den jsme započali ranní rozcvičkou na zahradě. Poté nás čekala úžasná hra, na jejímž konci děti připravovaly obložené chleby a chlebíčky na mnoho způsobů. Nejprve si musely na zahradě najít ukryté potraviny, ty pak mohly mezi sebou vyměňovat a z nich pak vyrobit to nejchutnější a nejlépe vypadající občerstvení. Do soutěže se vrhly s chutí a dílo se jim opravdu podařilo. Dopoledne jsme ještě stihli secvičování tanců a pak už hurá na rajskou a smažený sýr do Mexikána. Po obědě si děti zahrály hru na slepou bábu, kde musely opět ve své skupině spolupracovat. Na závěr dne si jednotlivé kmeny vyzdobily trička v souladu s názvem kmene. Zítra nás čeká poslední den a závěrečné vystoupení pro rodiče!

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_tanecne-pohybovy/ctvrtek/

 

 

 

Turistický tábor

Pondělí:

Tábor jsme jako obvykle zahájili výrobou placky se jménem, kterou si děti připnuly na kšiltovku, kterou od nás všechny dostaly. Poté jsme se vydali na nádraží a absolvovali cestu do Vysočan. Z vysočanského nádraží jsme se vydali stezkou do 5 km vzdáleného Hloubětína na koňskou farmu Quo Vadis, kde už na nás čekala příjemná paní majitelka. Děti si chvilku zasportovaly na beachovém kurtu a pak už nás čekalo povídání o koních . Nakonec si každé dítě chvilku zajezdilo na koni. Zpáteční cestu jsme absolvovali tramvají a opět cestou vlakem do Neratovic. Den se velmi povedl a děti byly úžasné.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_turisticky/pondeli/

Úterý:

Dnes jsme se vydali autobusem do Dolní Vidimi, kde jsme celý den strávili s ekocentrem Koniklec v domě zaniklých řemesel. A byl to den opravdu velmi zajímavý a plný mnohých činností. Děti si zadělaly a v peci upekly chléb, připravily a na peci upekly bramborové placky, udrátkovaly prstýnky, vyrobily svíčky z vosku a skořápek, utkaly vlákno z ovčí vlny, praly prádlo na valše, utloukly v máselnici máslo, vyrobily tvarohový sýr, splétaly provaz, opracovávaly dřevo a dozvěděly se mnoho nového o životě našich předků. Nakonec jsme vše ochutnali, opekli jsme si na ohýnku buřty a prostě jsme si vše náramně užili.

fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_turisticky/utery/20180710_124052.html

Středa:

Dnes nás autobus odvezl do lesa za Starou Boleslav, kde na nás čekala Terka, paní lesnice s programem lesní pedagogiky. Děti se dozvěděly mnohé zajímavosti ze života v lese, zahrály si pěkné a poučné hry v přírodě. Bohužel nás opět vyhnal déšť, před kterým jsme se schovali v brandýském muzeu. Tam jsme shlédli výstavu plechových hraček a vystřihovánek panenek. Počasí se zatím umoudřilo a tak jsme procházkou došli opět do Staré Boleslavi, kde děti dováděly na hřišti.

fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_turisticky/streda/

Čtvrtek:

Dnes jsme s dětmi strávili den v Hummer tvrzi, kde na nás čekala spousta různých aktivit. Děti střílely z praku, vyzkoušely střelbu z luku, sportovaly, skákaly na skákacím hradu, dováděly na prolízkách, kreslily obrázky do soutěže atd. Po obědě nás čekala naučná stezka z naší historie a poté hřeb dne-jízda na Hummeru. To byla velká paráda a pro děti opravdový adrenalinový zážitek. Na závěr programu byly děti vyhodnoceny za nejlepší obrázek. Den se opět velmi povedl a byl plný zážitků.

fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_turisticky/ctvrtek/

Pátek:

Dnes nás opět čekal výlet do Kokořínska, tentokrát ale ryze turistický. Autobus nás vysadil v Osinalickém údolí, odkud nás čekal výstup na Nedvězí a poté cesta do Střezivojic. Průvodce nám tentokrát dělal pan Teplý, který jakožto horolezec zná velmi dobře místí krajinu. Cestou jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. Navštívili jsme vzpomínkové místo padlých horolezců, kde jsme zapálili svíčku a poté nás čekal výstup na Nedvězí. Kopec to byl pořádný, ale za ten výhled to stálo. Děti šlapaly úžasně. Poté už jsme jen klesaly směrem do Střezivojic. Tam jsme se občerstvili a děti vydováděly na hřišti.

Celý týden jsme si moc užili, děti byly skvělé, počasí nás pozlobilo jen trochu.

fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_turisticky/patek/

 

Kreativní tábor

Pondělí:

Tábor jsme jako obvykle zahájili výrobou placky a cedulky se jménem, abychom se navzájem rychle poznali. Dopoledne nás čekala příprava dřevěné truhličky pro odpolední zdobení technikou decoupage, hráli jsme si na zahradě a před polednem vyrazili na řízek s kaší do Mexikána. Odpoledne si děti vyrobily krásné 3D obrázky, které si vlepily do rámečků a dokončily své truhličky.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018/pondeli/

Úterý:

V úterý se děti pustily do pletení košíků, ošatek, podnosů atd. z pedigu. Práce to byla náročná, dlouhá, ale děti se s ní popasovaly skvěle, pečlivě a soustředěně pracovaly, a proto stál výsledek opravdu za to. Ani ve snu jsme si nepředstavovaly, že se dílo takto podaří.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018/utery/

Středa:

Dnes nás čekala návštěva knihovny, kde si pro nás paní knihovnice připravily dobrodružnou hru. Ráno jsme se tedy vrhli do výroby záložek, jako poděkování knihovně. Abychom jen neseděli a nepracovali, šli jsme si zaskotačit na zahradu-skákali jsme přes gumu a trochu si protáhli těla.

Po výtečném obědě v Mexikánu jsme se vrhli do šití obalů na telefony. To byla ale těžká a náročná práce. Výsledek však stál za to a děti se mohou pochlubit novým, vlastnoručně vyrobeným obalem.

Fotografie zde:

http://www.ddmneratovice.cz/fotoalbum/primestsky-tabor/letni-primestsky-tabor-2018_kreativni-tyden/streda/

 

 

kreativní tábor 2.7.-4.7.

turistický tábor 9.7.-13.7.

tanečně-pohybový 16.7.-20.7.

 

 

KREATIVNÍ TÁBOR

 

Nástup na tábor ráno v 8:00, vyzvedávání dětí možné od 15 do 16 hodin. Děti s sebou budou mít přezůvky, sportovní a pracovní oděv, v případě velmi teplého počasí plavky a ručník (pouštíme stříkadla).

Oběd je zajištěn v Mexikánu, svačinu a láhev s pitím budou mít děti z domova.

S dětmi budeme každý den vyrábět a tvořit, fotografie budou na webových stránkách.

 

TURISTICKÝ TÁBOR

Sraz v 8:00, vyzvedávání v 16:00 v DDM.

Děti budou mít pohodlné oblečení, pevnou obuv vhodnou pro celodenní nošení a přezůvky, . V batůžku budou mít pláštěnku, plavky, gumové pantofle do vody, velkou svačinu na celý den, láhev s pitím (popř. kapesné na nějakou laskominu). Od nás dostanou kšiltovku.

Dejte dětem kopii kartičky pojišťovny.

pondělí: návštěva koňské farmy v Praze Hloubětíně, výlet vlakem, děti si s sebou vezmou svačinu na celý den (na místě je možné si zakoupit občerstvení)

úterý: návštěva ekocentra Koniklec s programem, děti s sebou svačinu a pití na celý den, výlet autobusem

středa: program lesní pedagogiky ve Staré Boleslavi, děti s sebou na svačinu na celý den, výlet autobusem

čtvrtek: Hummer tvrz-celodenní program, děti mají zajištěný oběd, výlet autobusem

pátek: celodenní pochod Kokořínskem, děti s sebou svačinu na celý den (ve Střezivojicích možnost zakoupení občerstvení), výlet autobusem

 

TANEČNĚ POHYBOVÝ TÁBOR

Sraz v 8:00, odchod dětí od 15:00 do 16:00 (dříve to nebude možné, do 15 hodin probíhá společný program).

Děti s sebou budou mít sportovní oblečení a obuv dovnitř i ven, 1 tričko na převlečení, ručníček, plavky a ručník, gumičku na dlouhé vlasy, svačinu a pití. Oběd zajištěn v Mexikánu.

Děti si na tábor přinesou bílé tričko k dozdobení.