Jdi na obsah Jdi na menu
 


LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2015

10. 6. 2015

Nástupní informace PT I. turnus

Nástupní informace PT II. turnus

Nástupní informace PT TULÁCI

článek z tábora TULÁCI

 

NÍŽE NALEZNETE INFORMACE Z KREATIVNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA I.

Středa: Po příchodu si děti vyrobily placky se svými jmény, abychom se hned mohly vzájemně oslovovat. Poté se děti krátce představily a pak jsme se vrhly na dopolední výtvarnou činnost. Děti si vyrobily obrázky k zavěšení. Ač se tato práce zdála jednoduchou, zabrala nám celé dopoledne. Výrobky se moc povedly, děti se snažily stínovat, pracovat s barvami pomocí houbiček a nakonec i vyzkoušely práci s tavnou pistolí. Před obědem jsme si trochu zasportovaly na zahradě a pak už jsme čekaly na dovoz výtečného oběda. Rajská všem chutnala. Po obědě děti lehce odpočívaly při krátké pohádce a poté jsme se vrhly na jemnou práci při výrobě organzové kytičky. Natvarovat okvětní lístky organzy nebylo za pomocí svíčky zas až tak snadné, ale děti se s tím vypořádaly moc hezky.

Fota ve fotogalerii....

Čtvrtek: Dnes jsme si od výtvartné činnosti odskočily k cukrařině. Děti si vyrobily čokoládové pralinky s několika různými náplněmi. I dnes se děti musely velmi snažit, aby se pralinky podařily, náplně nevytékaly a bonbóny bylo možné vyklopit z formiček. Po obědě jsme se krátce zdrželi na dětském hřišti. Po návratu do DDM jsme dětem pustily zahradní stříkadla, aby se mohly zchladit v tom velkém parnu. Kdo nechtěl dovádět ve vodě hrál slovní hru Tik Ťak..Všichni jsme si to moc užili.

Fota ve fotogalerii...

Pátek: Dnes jsme se s dětmi pustili do Scrapbookingu. Děti od nás dostaly malé deníčky a jejich úkolem bylo nadekorovat je. Ač jsme se obávali, že se děti budou snažit držet našich předloh, velmi nás překvapily a vykouzlily pestrou paletu výtvorů.

Na zahradě jsme si zahrály košíkovou, frisbee a poté jsme se vydali na oběd.

Po obědě jsme se opět svlažili na zahradě, zahráli hry a na závěr dne si děti složily a nazdobily papírové krabičky. Do nich od nás dostaly pár dobrot jako poděkování za báječný týden, velké snažení a celkovou pohodu.

Fota ve fotogalerii...

 

KREATIVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR II.

Úterý: Druhý turnus příměstského tábora jsem zahájili výrobou krásné letní dekorace. Děti si barvením a ozdobením vyrobily nápadité závěsy v podobě záchranných kruhů.

Po jejich dokončení jsme si protáhli těla na naší zahradě, aby nám pak v pizzerii lépe chutnalo.

Během odpoledního programu jsme si vyrobily krásné náušničky v podobě květin zvonků a ještě si zasoutěžili. Za dobře odvedenou práci si pak děti mohly zadovádět v nafukovacím hradu.

Středa: Dnes se děti musely při výrobě dopoledního výrobku pilně činit. Z nastříhaných proužků musely slepit opravdu značný počet koleček a ty pak tavnou pistolí přilepit na polystyrenovou kouli. Práce to byla dlouhá a titěrná, ale to velké snažení stálo za to. Ozdobné koule byly nakonec úžasné.

Po obědě si děti vyžádaly další soutěžení a nakonec dne ještě chvilku skákací hrad.

Fota zítra v galerii...

Čtvrtek: Dnes nás čekala opravdu krásná a zajímavá práce a to malování a dekorování triček. Tentokrát jsme použili jako předlohy různé mandaly a je pak vybarvovali, obkreslovali, razítkovali, sprejovali atd. Opět se práce dětem velmi vydařila a pod rukama jim vznikala přímo umělecká díla.

Přechod na oběd musel být v rychlém tempu, aby jsme moc nezmokli. Po návratu do DDM nás čekalo malé ozvláštnění v podobě hodinky zpěvu spirituálů. Děti po prvotním ostychu odhodily zábrany a naplno se oddaly zpěvu. Moc pěkně jim to ladilo.

Na závěr dne si děti ještě vybarvily obrázky barvami na sklo a hurá domů.

Pátek: Poslední den II. turnusu si děti ušily postavičku podle vlastního nápadu. A ušily si ji úplně samy. Mnohé z nich to zkoušely poprvé a práci se věnovaly opravdu pečlivě.. Výrobky byly opět moc povedené. Při návratu do DDM jsmed si daly výbornou zmrzlinu v cukrárně. Po obědě jsme se ještě pustili do výroby rozetky-papírové skládané kytičky. Za odměnu jsme pak dětem nafoukly skákací hrad, kde se vždy báječně vydovádí.

Tábor byl skvělý, děti moc hodné a šikovné..

Přejeme krásné, tvořivé a aktivní léto a budeme se na vás těšit opět po prázdninách!