Jdi na obsah Jdi na menu
 


LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2016

26. 2. 2016

TULÁCKÝ TÁBOR

 

KREATIVNÍ TÁBOR info zde

 

 

 

INFORMACE Z I. TURNUSU:

Pá 1.7.: Po příchodu do DDM jsme děti seznámily s programem a náplní tábora. Děti si poté vybarvily placky se svými jmény, abychom se již od prvního dne oslovovali jak se patří. Během dopoledne jsme se pak pustili do výroby svícnů z lahví. Děti si tak vyzkoušely práci s tavnou pistolí. Svícny se jim moc povedly. Společně jsme si pak zapálili svíčku v tmavé pracovně. Před obědem jsme si ještě protáhli těla na zahradě a poté jsme se vydali do Mexikána.  K obědu jsme měli výborný řízek. Odpoledne jsme si vyzkoušeli práci s pedigem a vyrobili jednoduché motýli. (foto ve fotogalerii)

 

Po 4.7.: Dnes jsme děti seznámily s výtvarnou technikou decoupage. Děti si vyrobily krásný obrázek s mořskou námětem. Rámeček obrázku vybarvily houbičkováním a konečné dílo dozdobily mušličkami a levandulí. Tato práce nám zabrala opravdu dost času a tak jsme se již nedostali k nové odpolední práci. Na zahradě jsme  hráli petanque a badminton.

K obědu si děti tentokrát vybíraly ze dvou jídel-smaženého sýra a boloňských špaget.

Děti jsme pak vzaly na dětské hřiště. Po návratu do DDM jsme dozdobili obrázky a ješte chvilku navštívili naši krásnou zahradu. (foto ve fotogalerii)

 

Čt 7.7.: Dnes nás s dětmi čekala velmi zajímavá práce a to zdobení textilní tašky. K tomu jsme měli k dispozici mnoho pomůcek-barvy, spreje, kontury, razítka, šablony atd. Děti si se svými dílky opravdu vyhrály a ač se to možná nezdá, práce se jim protáhla až do odpoledne.

Před obědem jsme si zasoutěžily na lanovém hřišti a poté se vydali do Mexikána, tentokrát na rajskou omáčku nebo smažený květák.

Odpoledne část dětí dodělávala tašku a zbytek hrál stolní tenis a Dostihy a sázky.

Děti jsou moc hodné a fajn! (foto v galerii)

 

Pá 8.7.: Dnes jsme si s dětmi vyzkoušeli cukrářskou práci. Společně jsem si vyrobili výborné belgické pralinky s různými náplněmi. A dětem se úžasně povedly a byly ták dobré.

 

 

 

 

INFORMACE Z II. TURNUSU:

Po 11.7.: Ono se řekne 'lapač snů', ale té práce, než se doberete k finálnímu výrobku. Děti musely omotávat, navlékat, proplétat, lepit tavnou pistolí a zdobit. Práce to byla opravdu náročná, ale ten výsledek stál za to.

Odpoledne se děti svlažily pod stříkačkami na zahradě a hráli jsem různé hry. Ve stínu se to strašlivé vedro dalo snést.

 

Út 12.7.: Dnes dopoledne nás čekala návštěva místní knihovny. A protože se na návštěvu chodí s dárkem, tak naše úžasně šikovné děti vyrobily spoustu krásných záložek do knih.

Paní knihovnice si pro děti připravila velmi poutavé vyprávění o knihách a knihovně, děti plnily různé úkoly, naučily se vyhledávat knihy a měly možnost si vše důkladně prohlédnout.

Po obědě jsme se vydali na dětské hřiště, kde se děti mohly vydovádět. Po návratu do DDM některé děti ještě tvořily, jiné hrály na drumbeny, další stavěly pevnost z kostek.

 

St 13.7.: Dnešním úkolem byla výroba létajícího balónu. Děti se při jeho výrobě seznámily s technikou decoupage, pracovaly s tavnou pistolí, vyráběly panáčka, kreslily, skládaly, no prostě pilně pracovaly několik hodin. Ale výsledek stál za to.

Po obědě jsme navštívili veřejné hřiště a ještě dodělali finální výtvor. Na zahradě jsme si zahráli badminton a zabubnovali na sále.

 

Čt 14.7.:

 

Pá 15.7.:

 

 

 

 

INFORMACE Z TULÁKŮ:

Po 18.7.:

 

Út 19.7.:

 

St 20.7.:

 

Čt 21:7.:

 

Pá 22.7.: